آخرین خبر های هیئت :
خانه » عمومی » برگزاری همایش شرخوارگان حسینی در بیش از ۴۰۱ نقطه جهان

برگزاری همایش شرخوارگان حسینی در بیش از ۴۰۱ نقطه جهان

دمنافیاوود منافی پور، دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) اعلام کرد: زمان قطعی برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی ۲۴ مهر ماه خواهد بود.

وی ادامه داد: اولین جمعه ماه محرم که مصادف با ۲۴ مهر ماه است مراسم شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

منافی‌پور از برگزاری این مراسم در ۴۰۱ کشور جهان نیز خبر داد و گفت: در حال ارسال لباس‌ها و سربند‌های ویژه مراسم شیرخوارگان حسینی به کشورهای مختلف هستیم و حتی امیدواریم بتوانیم تعداد کشورهای برگزار کننده این مراسم را افزایش دهیم.

سال گذشته مراسم مردمی شیرخوارگان حسینی در ۴۰ کشور و ۲۳۰ نقطه جهان برگزار شد و در سال جاری سیزدهمین دوره این مراسم برگزار خواهد شد.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) با اعلام برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در ۲۳۰۰ نقطه از جهان گفت: دکترین این همایش را طی نامه‌ای به رهبر انقلاب تقدیم خواهیم کرد تا راهبردی برای زمینه‌سازی ظهور باشد . 

b_150_100_16777215_00_images_IMAGE635190819281327238.jpgبه گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس،

داوود منافی‌پور دبیر مجمع جهانی علی اصغر(ع) در ابتدای این نشست با اشاره به آغاز فعالیت همایش شیرخوارگان حسینی از سال ۱۳۸۲ گفت: ما در همایش شیرخوارگان حسینی تنها به دنبال روضه‌خوانی و تعزیه‌خوانی نیستیم، بلکه به دنبال تسری دکترین مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با عنوان «کربلا حیات شیعه و حضرت علی اصغر حیات کربلا» هستیم.

وی عنوان کرد: دکترین این همایش را طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری تقدیم خواهیم کرد تا راهبردی برای زمینه‌سازی ظهور باشد و این زمینه‌سازی ظهور با نقطه عطف حضرت علی اصغر(ع)، کربلا را به جهان معرفی می‌کند.

دبیر مجمع جهانی علی اصغر(ع) هدف از راه‌اندازی این مجمع را پاسخ به «بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» درباره کوچکترین شهید حماسه کربلا دانست و افزود: هدف از همایش شیرخوارگان حسینی برپایی نهضت عاشورا پژوهی در جهان است که بیش از ۲۰۰۰ سایت به زبان‌های مختلف، بیش از ۵۰ شبکه تلویزیونی اسلامی و غیر اسلامی، همه خبرگزاری‌ و ۹۰ درصد جراید به بازگویی این همایش پرداخته‌اند.

وی تربیت سربازهای امام زمان و یارگیری برای نهضت جهانی حضرت ولی‌عصر(عج) را والاترین هدف مجمع جهانی علی‌اصغر(ع) بیان کرد و گفت: امسال همایش شیرخوارگان حسینی روز جمعه نهم آبان ماه در بیش از ۲۵۰۰ نقطه در ۳۲ استان کشور و ۲۳۰ نقطه در ۴۰ کشور و در پنج قاره برگزار می‌شود که در ایران این مراسم ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز می‌شود و برنامه نذرخوانی هم رأس ساعت ۱۰ صبح به طور همز‌مان در مصلی تهران و سایر نقاط کشور برگزار می‌شود.

منافی‌پور ادامه داد: دوازدهمین همایش شیرخوارگان حسینی در ۴۰ کشور مانند پاکستان،‌ عراق، کویت، عربستان، بحرین، امارات، لبنان، افغانستان، ترکیه، عمان، قطر، یمن، آمریکا، هند، نیجریه، اوگاندا، تانزانیا، بورکینافاسو، سنگال، کامرون، آلمان، شیلی، فرانسه و … برگزار می‌شود.

دبیر مجمع جهانی علی اصغر(ع) گفت: تهیه لباس این مراسم در مراکز استان‌ها توسط کمک‌های مردمی همان استان تهیه شده و برای خارج از کشور، ۲۰ هزار لباس به پنج زبان فارسی، عربی، انگلیسی، اردو و آذری برای بیش از ۴۰ کشور ارسال شده است، اما متأسفانه به دلیل کمبود بودجه نتوانستیم به ۱۱ کشور شامل آرژانتین، کلمبیا، بلژیک، هلند، تانزانیا، استرالیا، مالزی و اندونزی لباس برای همایش شیرخوارگان حسینی ارسال کنیم.

درباره‌ی مسعود سروری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*